Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 Kč a máte dopravu po ČR ZDARMA
Novinky
24.04.2023
Triko dvou značek RDB & 119MMA
Lehká ochutnávka našich připravovaných novinek v podobě stylového trička 119MMA. Triko vzniklo jako zpečetění spolupráce s jedním z nejlepších českých... číst celé
07.03.2023
RDB Fitboard válec samostatně v prodeji
Už jste si u nás zakoupili RDB fitboard a hodil by se vám jeden válec navíc? Právě jsme do naší nabídky přidali možnost pořídit si tento produkt i sam... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Jak vybrat paddleboard

Jak vybrat paddleboard

PEVNÝ nebo NAFUKOVACÍ
 
Nafukovací paddleboard je skladnější, mobilnější. Má větší výber velikostí a více vyráběných tvarů. Jeho nevýhodou je menší stabilita oproti pevnému o 10-15% a nebšá trvanlivost.
 
Pevný paddleboard má nekonečnou trvanlivost, nevadí mu sluníčko. Jeho nevýhodou je menší výběr, horší mobilita a větší váha.

VELIKOST

Jsme rodina - vybírame větší, stabilnější paddleboard, s velkou nosností (výtlakem). Pokud chcete, aby se svezl například tatínek se svými dětmi a manželkou, je veliká nosnost (výtlak) nutností! Nejčastější volbou rodinného paddleboardu je ALLROUND nebo TOURING tvar, to záleží na tom, kam máte paddleboard určený.

Jsem jednotlivec - ak vybíráme paddleboard pouze pro jednu osobu, nemusíme jeho nosnost nějak přehánět. U ALLROUND tvarů vybíráme paddleboard přímo na míru jezdce! U Touring a Race tvarů se s větším výtlakem počítá, důvodem je jejich délka a výška, ty jejich výtlaky zvyšují. Tyto tvary jsou na to stavěné a jezdci tak neubírají rychlost ani ovladatelnost při jízdě na prkně. 

Jsme dva ale

  • na paddleboardu budeme pádlovat každý sám - pokud jsme dva a každý z nás má jinou hmotnost, vybíráme paddleboard pro těžšího jedince.
  • na paddleboardu chceme pádlovat spolu - Nejdříve si musíme ujasnit, zda chceme společně jezdit na delší výlety a nebo to máme na krátké popojíždění, případně blbnutí. Pokud to máme na delší výlety, musíme sečíst naše váhy a podle toho paddleboard vybrat. Pokud to máme na nějaké kratší vyjížďky nebo případné blbnutí kousek od břehu, není nutností váhy sčítat a brát tak zbytečně velký paddleboard. Kdybychom se chtěli totiž na paddleboardu projet v jednom, byl by paddleboard zbytečně veliký. Doporučujeme zde vybírat paddleboard pro těžího z vás a přičíst cca 20 - 30Kg.

TECHNOLOGIE

Singl Layer - jedna vrstva PVC. Jedná se o základní technologii. Výhodou je nízka váha, nízka cena. Nevýhodou kratší životnost a nižší podélní tuhost (u těžších jezdců se může prohýbat).

Double Layer - dvě vrstvy PVC, které jsou k sobě lepené lepidlem. Výhodou je dlouhá trvanlivost, vysoká tuhost, dobrá cena. Nevýhodou, vysoká váha. 

MSL neboli FUSION, ESD  - v současné době velmi oblíbená technologie. Nejlepší poměr cena - výkon. Dvě vrstvy PVC jsou k sobě lisovány za tepla. Plováky se tím stávají tužší a lehčí. Výhodou je nízka váha, vysoká tuhost, vysoká trvanlivost. Nevýhodou, u některých prodejců zbytečně vysoká cena.

MACHINE WEAVE  - technologie, která má za úkol vyrobit co nejlehčí a nejpevnější paddleboard s dlouhou trvanlivostí. Výhodou je velmi nízka váha, vysoká trvanlivost, vysoká tuhost, dobrá tvarovatelnost. Nevýhodou, vyšší cena. 


TVAR

Rýchly  - Je vždycky o něco delší a užší, předek má špičatý, aby měl co nejmenší odpor a má za úkol jezdci umožnit vyvinout maximální rychlost. Je vhodný na delší trasy a pro lidi, kteří chtějí ochutnat rychlost tohoto sportu.

Univerzální tvar - Určen do všelijakých podmínek. Je vždy o něco kratší a širší než rychý paddleboard, k největším přednostem patří hravost a zábavnost. Tento tvar je vhodný absolutně pro každého.

Vlnový tvar - Je většinou nejmenší a jeho výtlak nepřesahuje 170l. Zádě je mírně širší a disponuje třemi flosnami (ploutvemi). Díky tomu krásně zatáčí a snadněji se s ním chytají vlny. Vhodný pro jezdce, kteří již mají nějaké zkušenosti, ale i pro ty, kteří se chtějí učit novým věcem.

Jóga tvar - Neboli paddleboard na cvičení. Patří k těm s největším výtlakem a je širší než jakékoliv jiné paddleboardy. Důvod je prostý, na tomto paddleboardu se spíše cvičí než jezdí. Nemá středový úchop k nošení a jeho váha by se měla pohybovat pod 9 kg. Vhodný pro ty, kteří chtějí na paddleboardu třeba posilovat s vlastní vahou těla a zdokonalovat si tak svojí rovnováhu nebo kondici. V 99% si jej kupují ženy.

Aktuálně z blogu

Expedice ALBÁNIE
14.04.2023
Expedice ALBÁNIE
Pokud si chceš pořádně užít jízdu na ENDURO motorce a vyzkoušet své schopnosti nebo limity, je potřeba na sobě i pořádně zapracovat. číst celé
FITBOARD na cestách
31.03.2023
FITBOARD na cestách
Hľadanie balancu na fitboarde nieje výhradnou doménou interiérových priestorov. Dali sme šancu tomuto prknu ukázať ako všestranné dokáže byť. číst celé
TRÉNUJTE S NÁMI TĚLO
07.03.2023
TRÉNUJTE S NÁMI TĚLO
Motorka je nářadí vrtkavé a má pouhopouhá dvě kola, to je stará pravda. Co můžeme udělat pro to, abychom ji lépe řídili? Na to se podíval Karel Tábors... číst celé
ROVNOVÁHA JE ZÁKLAD
06.03.2023
ROVNOVÁHA JE ZÁKLAD
Jak to vypadá, když se Jana Kolací (motorbike-czech.cz) přijde podívat na trénink WWRT. číst celé
  

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz