Logo
Nevíte si rady?
+420 776 357 354 (všední dny 9:00-15:00)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA
Jak vybrat paddleboard

Jak vybrat paddleboard

PEVNÝ nebo NAFUKOVACÍ
 
Nafukovací paddleboard je skladnější, mobilnější. Má větší výber velikostí a více vyráběných tvarů. Jeho nevýhodou je menší stabilita oproti pevnému o 10-15% a nebšá trvanlivost.
 
Pevný paddleboard má nekonečnou trvanlivost, nevadí mu sluníčko. Jeho nevýhodou je menší výběr, horší mobilita a větší váha.

VELIKOST

Jsme rodina - vybírame větší, stabilnější paddleboard, s velkou nosností (výtlakem). Pokud chcete, aby se svezl například tatínek se svými dětmi a manželkou, je veliká nosnost (výtlak) nutností! Nejčastější volbou rodinného paddleboardu je ALLROUND nebo TOURING tvar, to záleží na tom, kam máte paddleboard určený.

Jsem jednotlivec - ak vybíráme paddleboard pouze pro jednu osobu, nemusíme jeho nosnost nějak přehánět. U ALLROUND tvarů vybíráme paddleboard přímo na míru jezdce! U Touring a Race tvarů se s větším výtlakem počítá, důvodem je jejich délka a výška, ty jejich výtlaky zvyšují. Tyto tvary jsou na to stavěné a jezdci tak neubírají rychlost ani ovladatelnost při jízdě na prkně. 

Jsme dva ale

  • na paddleboardu budeme pádlovat každý sám - pokud jsme dva a každý z nás má jinou hmotnost, vybíráme paddleboard pro těžšího jedince.
  • na paddleboardu chceme pádlovat spolu - Nejdříve si musíme ujasnit, zda chceme společně jezdit na delší výlety a nebo to máme na krátké popojíždění, případně blbnutí. Pokud to máme na delší výlety, musíme sečíst naše váhy a podle toho paddleboard vybrat. Pokud to máme na nějaké kratší vyjížďky nebo případné blbnutí kousek od břehu, není nutností váhy sčítat a brát tak zbytečně velký paddleboard. Kdybychom se chtěli totiž na paddleboardu projet v jednom, byl by paddleboard zbytečně veliký. Doporučujeme zde vybírat paddleboard pro těžího z vás a přičíst cca 20 - 30Kg.

TECHNOLOGIE

Singl Layer - jedna vrstva PVC. Jedná se o základní technologii. Výhodou je nízka váha, nízka cena. Nevýhodou kratší životnost a nižší podélní tuhost (u těžších jezdců se může prohýbat).

Double Layer - dvě vrstvy PVC, které jsou k sobě lepené lepidlem. Výhodou je dlouhá trvanlivost, vysoká tuhost, dobrá cena. Nevýhodou, vysoká váha. 

MSL neboli FUSION, ESD  - v současné době velmi oblíbená technologie. Nejlepší poměr cena - výkon. Dvě vrstvy PVC jsou k sobě lisovány za tepla. Plováky se tím stávají tužší a lehčí. Výhodou je nízka váha, vysoká tuhost, vysoká trvanlivost. Nevýhodou, u některých prodejců zbytečně vysoká cena.

MACHINE WEAVE  - technologie, která má za úkol vyrobit co nejlehčí a nejpevnější paddleboard s dlouhou trvanlivostí. Výhodou je velmi nízka váha, vysoká trvanlivost, vysoká tuhost, dobrá tvarovatelnost. Nevýhodou, vyšší cena. 


TVAR

Rýchly  - Je vždycky o něco delší a užší, předek má špičatý, aby měl co nejmenší odpor a má za úkol jezdci umožnit vyvinout maximální rychlost. Je vhodný na delší trasy a pro lidi, kteří chtějí ochutnat rychlost tohoto sportu.

Univerzální tvar - Určen do všelijakých podmínek. Je vždy o něco kratší a širší než rychý paddleboard, k největším přednostem patří hravost a zábavnost. Tento tvar je vhodný absolutně pro každého.

Vlnový tvar - Je většinou nejmenší a jeho výtlak nepřesahuje 170l. Zádě je mírně širší a disponuje třemi flosnami (ploutvemi). Díky tomu krásně zatáčí a snadněji se s ním chytají vlny. Vhodný pro jezdce, kteří již mají nějaké zkušenosti, ale i pro ty, kteří se chtějí učit novým věcem.

Jóga tvar - Neboli paddleboard na cvičení. Patří k těm s největším výtlakem a je širší než jakékoliv jiné paddleboardy. Důvod je prostý, na tomto paddleboardu se spíše cvičí než jezdí. Nemá středový úchop k nošení a jeho váha by se měla pohybovat pod 9 kg. Vhodný pro ty, kteří chtějí na paddleboardu třeba posilovat s vlastní vahou těla a zdokonalovat si tak svojí rovnováhu nebo kondici. V 99% si jej kupují ženy.

Spolupracujeme s
 

SLEDUJ NÁS A NIC TI NEUNIKNE:  

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz