Logo
+420 776 357 354 (všední dny 9:00-15:00)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
Typy paddleboardů

Typy paddleboardů

ALL ROUND (univerzální)

Paddleboard na všechny vodní plochy pro veškeré typy lidí. Paddleboardy bývají dostatečně stabilní a to i pro těžší jedince nebo rodinu. Nejčastější rozměry - Délka prkna v rozmezí 290 - 330 cm a šířka 75 - 87 cm. Výška 11 - 15cm. Celý jeho tvar konstruován  do ”polokulata,, a s vyjímkou pár paddlebordů je špička většinou kulatá a mírně zvedlá. Největší výběr ze všech vyráběnych tvarů.


TOURING (na delší trasy)

Paddleboard předurčen k středně dlouhým či delším trasám na klidnějších vodách. Při zachování dostatečně šíři, kvůli komfortu na delších trasách, je prkno již podstatně delší než allround (univerzální) a jeho špička užší - to zajišťuje rychlejší a plynulejší přesun po vodní hladině. Nejčastějí rozměry - délka 330 - 365 cm, šířka 78 - 86 cm a 15cm výška. Tyto rozměry s sebou přínaší velkou nosnost (výtlak) což umožňuje jezdit ve dvou či více lidech. Délka paddleboardu má na svědomí menší přetáčenlivost tzn. uděláte více záběrů na jednu stranu a to na delších vyjížďkách určitě oceníte.


WIND SUP (oplachtitelné)

Tyto paddleboardy se jako jediné pyšní možností přípojné plachty. Uprostřed seshora paddleboardu je díra se závitem nebo nějaký jiný systém, aby šlo plachtu k prknu přichytit. Naopak uprostřed zezdola má druhou kačenu (flosnu, finu, kýl, kormidlo), která stabilizuje směr prkna a slouží především ke stoupání proti větru. Potřebná věc pokud začínáte :-) Prkna vyráběna s větší nosností (výtlakem) pro maximální komfort a pohodlí začínajícího jezdce. Ty nejvymakanější prkna mají skluzovou hranu —> Paddleboard umí jezdit ve skluzu a vy se tak pocitově přiblížíte k opravdovému windsurfingu. Tvary Windsupů vychází z Allround nebo Touring tvarů, jejich cena je ovšem díky možnosti připojit plachtu o něco vyšší.


RACE (závodní)

Paddleboard určen již pro pokročilejší či ambicioznější jezdce. Race tvar je zpravidla nejdelší ze všech. Jeho délka se pohybuje od 380 - 426 cm. Šíře býva naopak nejužší a to v rozmezí 58 - 74 cm. Výška vždy 15cm. Paddleboard má za úkol vyvinout co nejrychlejší jízdu po vodní hladině, proto se nejčastěji setkáváme s pevnými, karbonovými prkny. Nicméně své zástupce tu mají i nafukovačky, ty nejčastěji volí ti, kteří chtějí patřit k těm nejrychlejším na vodě a zároveň paddleboard snadno sbalit do svého batohu.


WAVE (vlnové)

Tvary speciálně uzpůsobené na jízdu ve vlnách. Pevné paddleboardy - jsou poměrně krátké kvůli obratnosti, ale zároveň široké pro dostatečnou stabilitu. Zadek je úzký pro co nejrychlejší obrat, cut back na vlně a je disponován třemi flosnami. Celé prkno je pak mírně prohlé, boční hrany jsou zaoblené a předek bývá tvarován do špičky - Zkrátka může připomínat klasický surf ve zvětšené velikosti. Nafukovací Wave prkna nejsou tak promakané jako pevné, ale bohatě postačí pro ty, kteří si chtějí nějakou tu vlnku zachytit a vyzkoušet tak něco nového. Lze také použít jako dětské prkna!


YOGA (na cvičení)

Tvar určený primárně na cvičení. Patří k těm s největším výtlakem a je širší než ostatní paddleboardy. Můžeme na něm snadno posilovat tělo s vlastní vahou a zdokonalovat si tak svojí rovnováhu nebo kondici. Úchyty a madla bývají kolem paddleboardu. Středový úchop nemá, překážel by při cvičení. Díky své stabilitě a vysokému výtlaku můžeme paddleboard využívat i jako rodinný!


MEGA 

Obrovské paddleboardy určené pro 2 a více osob. Mají jednoznačně nejvyšší výtlaky ze všech uváděných a ty největší uvezou třeba až 15 lidí najednou. Ideální jako zábava pro více kamarádů, velkou rodinku a nebo na pořádání team buildingů.


 

Ostatní

Zde se už nebavíme o tvarech, ale o prknech určených pro konkrétní osoby - Všechny tyto paddleboardy nalezneme ve tvarech uvedených nad námi, ale pokuď jste fajnšmejkři, můžete vybírat zde.

    • Dámské Paddleboardy - Vynikají především dámským designem a menší velikostí. Nicméně velikost vybíráme na danou váhu, dámy proto častějí volí varianty uvedené výše. Allround, Touring, Wave, Yoga nebo Race.
    • Dětské Paddleboardy-  Velikost i výtlak (nosnost) je podstatně menší než u klasických paddleboardů, nicméně místo dětského paddleboardu, můžete zvolit například Allround paddleboard s menší velikostí a nosností.
    • Rybářské paddleboardy- Nejčastěji vychází z Touring tvarů. Jsou velice stabilní a komfortní na chytání ryb. Disponují velikým místem pro odložení rybářského či jného načíní. Místo rybářského paddleboardu lze koupit Touring s větší šíří.
Spolupracujeme s

 

Logo
Zákaznická podpora
+420 776 357 354 (všední dny 9:00-15:00)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz