Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 Kč a máte dopravu po ČR ZDARMA
Novinky
24.04.2023
Triko dvou značek RDB & 119MMA
Lehká ochutnávka našich připravovaných novinek v podobě stylového trička 119MMA. Triko vzniklo jako zpečetění spolupráce s jedním z nejlepších českých... číst celé
07.03.2023
RDB Fitboard válec samostatně v prodeji
Už jste si u nás zakoupili RDB fitboard a hodil by se vám jeden válec navíc? Právě jsme do naší nabídky přidali možnost pořídit si tento produkt i sam... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Typy paddleboardů

Typy paddleboardů

ALL ROUND (univerzální)

Paddleboard na všechny vodní plochy pro veškeré typy lidí. Paddleboardy bývají dostatečně stabilní a to i pro těžší jedince nebo rodinu. Nejčastější rozměry - Délka prkna v rozmezí 290 - 330 cm a šířka 75 - 87 cm. Výška 11 - 15cm. Celý jeho tvar konstruován  do ”polokulata,, a s vyjímkou pár paddlebordů je špička většinou kulatá a mírně zvedlá. Největší výběr ze všech vyráběnych tvarů.


TOURING (na delší trasy)

Paddleboard předurčen k středně dlouhým či delším trasám na klidnějších vodách. Při zachování dostatečně šíři, kvůli komfortu na delších trasách, je prkno již podstatně delší než allround (univerzální) a jeho špička užší - to zajišťuje rychlejší a plynulejší přesun po vodní hladině. Nejčastějí rozměry - délka 330 - 365 cm, šířka 78 - 86 cm a 15cm výška. Tyto rozměry s sebou přínaší velkou nosnost (výtlak) což umožňuje jezdit ve dvou či více lidech. Délka paddleboardu má na svědomí menší přetáčenlivost tzn. uděláte více záběrů na jednu stranu a to na delších vyjížďkách určitě oceníte.


WIND SUP (oplachtitelné)

Tyto paddleboardy se jako jediné pyšní možností přípojné plachty. Uprostřed seshora paddleboardu je díra se závitem nebo nějaký jiný systém, aby šlo plachtu k prknu přichytit. Naopak uprostřed zezdola má druhou kačenu (flosnu, finu, kýl, kormidlo), která stabilizuje směr prkna a slouží především ke stoupání proti větru. Potřebná věc pokud začínáte :-) Prkna vyráběna s větší nosností (výtlakem) pro maximální komfort a pohodlí začínajícího jezdce. Ty nejvymakanější prkna mají skluzovou hranu —> Paddleboard umí jezdit ve skluzu a vy se tak pocitově přiblížíte k opravdovému windsurfingu. Tvary Windsupů vychází z Allround nebo Touring tvarů, jejich cena je ovšem díky možnosti připojit plachtu o něco vyšší.


RACE (závodní)

Paddleboard určen již pro pokročilejší či ambicioznější jezdce. Race tvar je zpravidla nejdelší ze všech. Jeho délka se pohybuje od 380 - 426 cm. Šíře býva naopak nejužší a to v rozmezí 58 - 74 cm. Výška vždy 15cm. Paddleboard má za úkol vyvinout co nejrychlejší jízdu po vodní hladině, proto se nejčastěji setkáváme s pevnými, karbonovými prkny. Nicméně své zástupce tu mají i nafukovačky, ty nejčastěji volí ti, kteří chtějí patřit k těm nejrychlejším na vodě a zároveň paddleboard snadno sbalit do svého batohu.


WAVE (vlnové)

Tvary speciálně uzpůsobené na jízdu ve vlnách. Pevné paddleboardy - jsou poměrně krátké kvůli obratnosti, ale zároveň široké pro dostatečnou stabilitu. Zadek je úzký pro co nejrychlejší obrat, cut back na vlně a je disponován třemi flosnami. Celé prkno je pak mírně prohlé, boční hrany jsou zaoblené a předek bývá tvarován do špičky - Zkrátka může připomínat klasický surf ve zvětšené velikosti. Nafukovací Wave prkna nejsou tak promakané jako pevné, ale bohatě postačí pro ty, kteří si chtějí nějakou tu vlnku zachytit a vyzkoušet tak něco nového. Lze také použít jako dětské prkna!


YOGA (na cvičení)

Tvar určený primárně na cvičení. Patří k těm s největším výtlakem a je širší než ostatní paddleboardy. Můžeme na něm snadno posilovat tělo s vlastní vahou a zdokonalovat si tak svojí rovnováhu nebo kondici. Úchyty a madla bývají kolem paddleboardu. Středový úchop nemá, překážel by při cvičení. Díky své stabilitě a vysokému výtlaku můžeme paddleboard využívat i jako rodinný!


MEGA 

Obrovské paddleboardy určené pro 2 a více osob. Mají jednoznačně nejvyšší výtlaky ze všech uváděných a ty největší uvezou třeba až 15 lidí najednou. Ideální jako zábava pro více kamarádů, velkou rodinku a nebo na pořádání team buildingů.


 

Ostatní

Zde se už nebavíme o tvarech, ale o prknech určených pro konkrétní osoby - Všechny tyto paddleboardy nalezneme ve tvarech uvedených nad námi, ale pokuď jste fajnšmejkři, můžete vybírat zde.

    • Dámské Paddleboardy - Vynikají především dámským designem a menší velikostí. Nicméně velikost vybíráme na danou váhu, dámy proto častějí volí varianty uvedené výše. Allround, Touring, Wave, Yoga nebo Race.
    • Dětské Paddleboardy-  Velikost i výtlak (nosnost) je podstatně menší než u klasických paddleboardů, nicméně místo dětského paddleboardu, můžete zvolit například Allround paddleboard s menší velikostí a nosností.
    • Rybářské paddleboardy- Nejčastěji vychází z Touring tvarů. Jsou velice stabilní a komfortní na chytání ryb. Disponují velikým místem pro odložení rybářského či jného načíní. Místo rybářského paddleboardu lze koupit Touring s větší šíří.

Aktuálně z blogu

Expedice ALBÁNIE
14.04.2023
Expedice ALBÁNIE
Pokud si chceš pořádně užít jízdu na ENDURO motorce a vyzkoušet své schopnosti nebo limity, je potřeba na sobě i pořádně zapracovat. číst celé
FITBOARD na cestách
31.03.2023
FITBOARD na cestách
Hľadanie balancu na fitboarde nieje výhradnou doménou interiérových priestorov. Dali sme šancu tomuto prknu ukázať ako všestranné dokáže byť. číst celé
TRÉNUJTE S NÁMI TĚLO
07.03.2023
TRÉNUJTE S NÁMI TĚLO
Motorka je nářadí vrtkavé a má pouhopouhá dvě kola, to je stará pravda. Co můžeme udělat pro to, abychom ji lépe řídili? Na to se podíval Karel Tábors... číst celé
ROVNOVÁHA JE ZÁKLAD
06.03.2023
ROVNOVÁHA JE ZÁKLAD
Jak to vypadá, když se Jana Kolací (motorbike-czech.cz) přijde podívat na trénink WWRT. číst celé
  

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz